Sabina Toziya kimdir? Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın Hayriye Ana’sı vefat etti!Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde “Hayriye Çakırbeyli” karakterini canlandıran Sabina Toziya, hayatını kaybetti. Bunun akabinde, “Sabina Toziya kimdir?” sorusu gündeme getirildi.


Sabina Toziya kimdir? Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Hayriye Ana'sı vefat etti!

ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol alan Sabina Toziya, geçtiğimiz yıl beynindeki tümör nedeniyle diziden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Beyninde tümör olduğu için ameliyat edilen Sabina Toziya’nın durumunun iyiye gittiği belirtilmişti.

Ancak, usta oyuncunun bu gece hayatını kaybettiği öğrenildi. Bu durum dizinin hayranlarını üzerken, “Sabina Toziya kimdir?” sorusu gündeme geldi.

Peki Sabina Toziya kimdir? İşte biyografisi..

SABİNA TOZİYA KİMDİR?

Sabina Toziya, 17 Nisan 1946 yılında Üsküp’te dünyaya geldi. Toziya, Üsküp Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi almasının ardından, Üsküp, Makedonya ve Yugoslavya’da oyunculuk yaptı. Sabina Toziya, Türkiye’de ilk kez Star TV ekranlarında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisi ile karşımıza çıktı.

Sabina Toziya ayrıca ülkemizde 1976 yılı yapımlı Öyle Olsun ve 2016 yapımı Annemin Yarası isimli filmlerde de rol almıştır.  En son Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde, Hayriye Çakırbeyli karakterine hayat verdi.

Yılbaşı için sete verilen arada ülkesi Makedonya’ya giden ve daha sonra İstanbul’a dönmek için hazırlandığı sırada bayılarak, apar topar hastaneye kaldırılan Sabina Toziya’nın yapılan tetkikler sonucu beyninde tümör olduğu tespit edilmiş ve ameliyata alınmıştı.

Hayatını kaybeden Sabina Toziya’nın acı haberini dizinin senaristi Bahadır Özdener sosyal medya sayfasından paylaştı.

Özdener “Çok kıymetli Sabina Toziya’yı, Rahmeti Rahman’a uğurladık. Allah’tan annemize rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı dileriz” ifadelerine yer verdi.

  • 2018 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Hayriye Çakırbeyli) (TV Dizisi)
  • 2016 – Annemin Yarası (Mevlide) (Sinema Filmi)
  • 2015 – Muhteşem Yüzyıl Afife Hatun (TV Dizisi)

Sabina Toziya kimdir? Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ın Hayriye Ana sı vefat etti! #1

Sabina Toziya kimdir? Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ın Hayriye Ana sı vefat etti! #2

Sabina Toziya kimdir? Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ın Hayriye Ana sı vefat etti! #3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir