Rekabet Kurumu’ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturmaRekabet Kurumu, 6 beyaz eşya şirketi hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.


Rekabet Kurumu'ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma

Rekabet Kurumu yaptığı yazılı açıklamada, Arçelik Pazarlama A.Ş., BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş., Gürses Kurumsal Tedarik ve Elektronik Tic. Paz. A.Ş., LG Electronics Tic. A.Ş., Samsung Electronics İstanbul Paz. ve Tic. Ltd. Şti. ve SVS Dayanıklı Tük. Mall. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

ÖN ARAŞTIRMA KARARA BAĞLANDI

Rekabet Kurumu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Arçelik Pazarlama A.Ş., BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. ve LG Electronics Ticaret A.Ş. ile bu teşebbüslerin distribütörlerinin, yetkili satıcılara internet satış yasağı getirmek veya yeniden satış fiyatı tespitinde bulunmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulu’nca karara bağlandı.

Rekabet Kurumu ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma #1

SORUŞTURMA AÇILMASINA KARAR VERİLDİ

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 09 Eylül 2021 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Arçelik Pazarlama A.Ş., BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş., Gürses Kurumsal Tedarik ve Elektronik Tic. Paz. A.Ş., LG Electronics Tic. A.Ş., Samsung Electronics İstanbul Paz. ve Tic. Ltd. Şti. ve SVS Dayanıklı Tük. Mall. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında soruşturma açılmasına karar verdi” denildi.

Rekabet Kurumu ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma #2

Rekabet Kurumu ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma #3

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir