Hatay, Adana, Osmaniye’de petrol arama süreleri uzatıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı üç ilde çalışmalarına devam edilen petrol arama ruhsatındaki süreleri iki yıl daha uzatarak çalışmaları sürdürme kararı aldı.


Hatay, Adana, Osmaniye'de petrol arama süreleri uzatıldı

Dünya enerji krizi ile boğuşurken Türkiye konu ile ilgili ataklarına devam ediyor.

Yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımlarını artıran ülkemiz, bu konuda Avrupa’da önemli bir yer edindi. Öte yandan Karadeniz’deki doğalgaz rezervi ile öne çıktı. Şimdi de yeni aldığı bir kararla birlikte Hatay, Adana, Osmaniye’den oluşan üç ildeki petrol arama sahalarındaki çalışmaları umutla devam ettirecek.

PETROL ARAMA ÇALIŞMALARININ SÜRELERİ UZATILDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün petrol arama hakkındaki kararına göre, doğalgaz keşfi sonrası uzun zamandır süren petrol arama çalışmalarının süreleri uzatılmış oldu.

KARAR RESMİ GAZETE’DE YAYINLANDI

Alınan karar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

HATAY, ADANA, OSMANİYE KARA SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ PETROL ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Arar Petrol ve Gaz Arama Üretim Pazarlama AŞ’nin Hatay, Adana, Osmaniye kara sınırları içerisinde kalan petrol arama sahalarında ruhsat süreleri uzatıldı.

Şirket, söz konusu ruhsatı almak için 5 Mayıs 2020’de başvuruda bulunmuştu.

Hatay, Adana, Osmaniye de petrol arama süreleri uzatıldı #1

PETROL ARAMA SÜRELERİ İKİ YIL UZATILDI

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, Arar Petrol ve Gaz Arama Üretim Pazarlama AŞ’nin Osmaniye kara sınırları içinde 46 bin 299 hektar yüz ölçümüne sahip sahası ile Hatay, Adana ve Osmaniye kara sınırları içinde 35 bin 775 hektar yüz ölçümüne sahip sahası için 2’şer yıl süreyle petrol arama ruhsatının uzatılmasına karar verildi.

Hatay, Adana, Osmaniye de petrol arama süreleri uzatıldı #2

Hatay, Adana, Osmaniye de petrol arama süreleri uzatıldı #3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir