Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Pazar Başkonsolosluğu açılışında konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Yeni Pazar Başkonsolosluğunun açılış törenine video mesajla katıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Pazar Başkonsolosluğu açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Yeni Pazar Başkonsolosluğunun açılış törenine video mesajla katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sırbistan ile iş birliğimiz, kazan-kazan temelinde günden güne gelişiyor. İş adamlarımız, Sırbistan’ın her bölgesinde istihdam oluşturan, ülkeye katkılar sağlayan yatırımları hayata geçiriyor. Sancak’ın altyapısını geliştirmeye yönelik çalışmalarda tüm hızıyla sürüyor. Yeni Pazar-Tutin yolu, inşallah önümüzdeki yıl hizmete girecek. Belgrad-Saray Bosna Otoyolu ve hayata geçirilecek diğer ulaştırma projeleri de Sanacak’ın bölge ile bütünleşmesini sağlayacak. Biz müteşebbislerimizi Sırbistan ve Sancak bölgesinde yatırım yapmaları konusunda teşvik etmeye devam edeceğiz. TİKA’mız da kalkınma projeleri gerçekleştiriyor. Tüm bu konularda verdiği desteklerden dolayı değerli dostum, Sayın Vučić’e (Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vučić) teşekkür ediyorum.

Değerli Sancaklı kardeşlerim. Sizlerin 15 Temmuz hain darbe girişiminde sergilediğiniz dayanışma, aramızdaki kardeşlik hisselerini, bir kez daha gösterdi. 15 Temmuz gecesi bize ilk destek veren liderlerden biri de Sayın Vučić oldu. Değerli dostum Vučić’in, ülkemiz için kritik bir zamanda sergilediği bu cesur duruşu asla unutamayız. El birliği içinde çalışarak FETÖ ihanet çetesini Balkanlar’dan da söküp atacağız…

AYRINTILAR GELİYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir