Aşısızlara kısıtlama gelecek mi? Kabine’den hangi karar çıktı?Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki kez ertelediği Kabine toplantısını bugün yaptı. Bunun üzerine aşı olmayanlar, “Aşısızlara kısıtlama gelecek mi?” sorusunu gündeme getirdi.


Aşısızlara kısıtlama gelecek mi? Kabine'den hangi karar çıktı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya ve Muğla’da yaşanan yangınların ardından Bartın ve Sinop’ta yaşanan sel felaketi nedeniyle Kabine toplantısını iki kez ertelendi.

Bakanların bölgede olması nedeniyle ertelenen Kabine, bugün yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Kabine sonrası aşı, kısıtlama, yüz yüze eğitim gibi konular gündeme geldi.

Özellikle henüz aşı olmamış olanlar, “Aşısızlara kısıtlama gelecek mi? Kabine’den hangi karar çıktı? sorusunu gündeme getirdi.

Peki, Aşısızlara kısıtlama gelecek mi? Kabine’den hangi karar çıktı?

AŞISIZLARA KISITLAMA GELECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine sonrası aşıya ilişkin şu açıklamayı yaptı;

Türkiye salgının ilk gününden itibaren halkına sunduğu sağlık hizmetleri ve destek programlarıyla farkını ortaya koymuştur. Pek çok ülkenin aksine maskeden teste kadar hiçbir konuda eksiklik çekmedik.

Üretimin kesintisiz sürmesini temin ederek istihdamda dramatik bir düşüşle karşılaşmadık, tam tersine son dönemde ciddi bir sıçrama yaşadık.

Ülkemizde aşı çalışmaları gönüllülük esasına göre ilerleyecektir. Salgına karşı en güçlü mücadele aracı olan aşılamada dünyada ilk sıralarda yer alıyoruz.”

Aşısızlara kısıtlama gelecek mi? Kabine den hangi karar çıktı?  #1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir