ABD’de 12 yaş ve üstü çocuklara korona aşısı zorunlu olacakABD’de California Valisi, 7 ila 12’nci sınıf öğrencilerine koronavirüs aşısının zorunlu olacağını bildiren genelge yayınladı.


ABD'de 12 yaş ve üstü çocuklara korona aşısı zorunlu olacak

ABD’de ilk defa California eyaletinde, Kovid-19 aşısı 12 yaş ve üstü tüm çocuklar için zorunlu hale getirileceği açıklandı.

Vali Gavin Newsom, San Francisco’daki bir okulda yaptığı açıklamada, 12 yaş ve üstü çocuklar için aşı onayının çıkması durumunda bu grubun ocak 2022 itibarıyla aşılanmaya başlanacağını, anaokulundan 6’ncı sınıfa kadar olan çocukların da yeni bir FDA onayının ardından aşamalı olarak aşılanacağı ifade etti.

”HALA ZORLU BİR MÜCADELE GEREKİYOR”

Vali, Kovid-19 salgınını kontrol altına alma çabası çerçevesinde aldıkları kararlar hakkında “Hedefimize ulaşmak için hala zorlu bir mücadele gerekiyor.” dedi.

ABD’de, sadece 16 yaş ve üstü bireylere Pfizer-BioNTech Kovid-19 aşısı için FDA’dan tam onay alınmış durumdayken mayıs ayında bu yana 12-15 yaş arası çocukların aşılanması için de acil kullanım izni mevcut.

ABD de 12 yaş ve üstü çocuklara korona aşısı zorunlu olacak #1

5-11 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR İÇİN İZNİN KASIMDA ÇIKMASI ÖNGÖRÜLÜYOR

Ülkedeki 5-11 yaş arası çocukların aşılanabilmesi içinse kasım ayında bir acil kullanım izninin çıkmasına muhtemel gözüyle bakılıyor.

ABD de 12 yaş ve üstü çocuklara korona aşısı zorunlu olacak #2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir